Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zorganizował na rzecz miasta Sosnowiec  w ramach „Tygodnia Dnia Dziecka” 26 maja 2018r podczas „Dnia Matki” warsztaty poświęcone zdrowiu i urodzie kobiety. Wydarzenie odbyło się na Górce  Środulskiej  w Sosnowcu.

Tematyka warsztatów:

1.       Rodzaje cery i sposoby ich pielęgnacji.
  2.       Profilaktyka chorób skóry.
  3.       Zasady zdrowego odżywiania.
  4.       Kleszcze i ……..coś jeszcze ( budowa kleszczy, środowisko życia, zabezpieczenie  przed inwazją, zasady usuwania kleszczy).
  5.       Nużeniec i nużyca (objawy, badanie, profilaktyka).
  6.       Oznaczenie poziomu glukozy we krwi.
  7.       Pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
  8.       Badanie na obecność przeciwciał anty-Helicobacter pylori.
  9.       Zasady wykonywania  badania  beta HCG.
  10.   Tworzenie biżuterii - warsztaty rękodzielnicze dla MAM.

Uczestniczące Katedry:

1.       Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych
  2.       Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej.
  3.       Zakład Biologii Molekularnej i Zakład Nutrigenomiki przy Katedrze Biologii Molekularnej.
  4.       Zakład Parazytologii.
  5.       Biblioteka.