Jeśli w naszym życiu brakuje czasu na aktywność fizyczną, nasze ciało szybko daje nam znać, by coś zmienić. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ruch to doskonała profilaktyka u dzieci i młodzieży, zaś osobom starszym wydłuża życie.

By taką postawę promować, zaangażować w to studentów, zaprezentować ich badania, osiągnięcia naukowe i wiedzę z zakresu fizjoterapii, 24 maja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, zorganizowano ogólnopolską konferencję studenckich kół naukowych "Znaczenie aktywności fizycznej w praktyce fizjoterapeutycznej”.

Studenci reprezentujący Koło Naukowe, działające przy Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM, zdobyli wyróżnienia. I wyróżnienie za pracę: Zdolności motoryczne uczniów "wczoraj i dziś" otrzymali Dominika Choła, Justyna Bilińska, Sebastian Kluczyński, zaś III wyróżnienie otrzymała Agnieszka Kaczmarek za pracę: Ocena aktywności fizycznej kobiet po mastektomii.

Studentka

Konferencja poprzedziła III edycję Konkursu Anatomicznego, podczas którego sukces odnieśli studenci II roku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Niepokonany okazał się Patryk Cieślar, zajmując I miejsce. Zaraz po nim, na II miejscu, był Szymon Cziba.

Wszystkim studentom gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]