Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Studenci

Jeśli w naszym życiu brakuje czasu na aktywność fizyczną, nasze ciało szybko daje nam znać, by coś zmienić. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ruch to doskonała profilaktyka u dzieci i młodzieży, zaś osobom starszym wydłuża życie.

By taką postawę promować, zaangażować w to studentów, zaprezentować ich badania, osiągnięcia naukowe i wiedzę z zakresu fizjoterapii, 24 maja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, zorganizowano ogólnopolską konferencję studenckich kół naukowych "Znaczenie aktywności fizycznej w praktyce fizjoterapeutycznej”.

Studenci reprezentujący Koło Naukowe, działające przy Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM, zdobyli wyróżnienia. I wyróżnienie za pracę: Zdolności motoryczne uczniów "wczoraj i dziś" otrzymali Dominika Choła, Justyna Bilińska, Sebastian Kluczyński, zaś III wyróżnienie otrzymała Agnieszka Kaczmarek za pracę: Ocena aktywności fizycznej kobiet po mastektomii.

Studentka

 

Konferencja poprzedziła III edycję Konkursu Anatomicznego, podczas którego sukces odnieśli studenci II roku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Niepokonany okazał się Patryk Cieślar, zajmując I miejsce. Zaraz po nim, na II miejscu, był Szymon Cziba.

Wszystkim studentom gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.