W dniu 26 maja 2018 r., w Auli zlokalizowanej w Zabrzu-Rokitnicy odbyła się uroczystość Odnowienia dyplomów lekarza dla absolwentów Uczelni sprzed 50 lat.

W uroczystości uczestniczyli Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Honorowy Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, I Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Zygfryd Wawrzynek, uroczystość prowadziła Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pani dr n. med. Maria Gajecka-Bożek.

Uroczystość skierowana była do absolwentów Uczelni, którzy 50 lat temu otrzymali dyplom lekarza i lekarza dentysty. Było wśród nich wielu znakomitych lekarzy różnych specjalności, których sukcesy zawodowe liczone są przede wszystkim tysiącami wyleczonych chorych.
W szacownym gronie absolwentów roczników 1968/1969 były osoby, które osiągnęły najwyższe profesorskie tytuły naukowe i stanowiska: prof. Maria Formińska-Kapuścik, prof. Krystyna Pierzchała, prof. Witold Lukas (konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej), prof. Janusz Nowotny Rektor AWF w Katowicach w latach 1996-1999, zm. 2016), prof. Grzegorz Opala (Minister Zdrowia w latach 2000-2001, Poseł na Sejm), prof. Władysław Pierzchała (Rektor SUM w Katowicach w latach 1990-1996), prof. Henryk Trzeciak, prof. Jerzy Widuchowski.

Absolwenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz odnowili przysięgę Hipokratesa.

Dziękujemy Państwu za udział w tej wyjątkowej uroczystości.

[Przesłano przez: A. Wilk]

SUM © 2016-2018