Zmarła dr hab. n. med. Zofia Kazibutowska-Zarańska, prof. nadzw. SUM

dr hab. n. med. Zofia Kazibutowska-Zarańska, prof. nadzw. SUM

emerytowany Kierownik Kliniki Neurologii Katedry Neurologii
Wydziału Opieki i Oświaty Zdrowotnej
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Członek Polskiego Towarzystwa Elektroencefalografii i Neurofizjologii Klinicznej,  Polskiego Towarzystwa Neurologicznego,
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
Światowej Federacji Neurologów,
Międzynarodowej Federacji Towarzystw Elektroencefalografii i Neurofizjologii Klinicznej,
Komisji PAN ds.: Padaczki, Elektroencefalografii, Chorób Naczyniowych Mózgu, Chorób Mięśniowych, Neurofizjologii Klinicznej Komitetu Nauk Fizjologicznych PAN.

Uhonorowana m. in. Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi,  Medalem 40-lecia PRL, odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Żegnamy szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają:
Rektor, Senat i Społeczność Akademicka
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 26 maja 2018 r. o godz. 13.00  na Cmentarzu Komunalnym w Katowicach przy ul. Murckowskiej 9.

[Przesłano przez: Ewelina Mazur]

SUM © 2016-2018