Spartakiada

„Wyjść poza horyzont” – pod takim tytułem odbyła się VII Spartakiada Rekreacyjno – Sportowa dla uczniów klas integracyjnych szkół podstawowych województwa śląskiego. W organizację zaangażowali się studenci fizjoterapii SUM.

Uczniowie z Katowic i Bytomia m.in. ścigali się z kubeczkami wypełnionymi wodą, biegali z cytryną trzymaną na łyżce. Takie konkurencje przygotowali studenci fizjoterapii. Dla tych pierwszych „to była przede wszystkim dobra zabawa i okazja, by poznać nowych ludzi” – mówiła Małgorzata Skorupka, nauczyciel wspomagający z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Katowicach.

Z kolei studenci mogli spróbować swoich sił w wolontariacie, poszerzając w ten sposób kompetencje społeczne.

Spartakiada 1

Zawód fizjoterapeuty jest doceniany. „Studenci mogą znaleźć pracę m.in. w gabinetach fizjoterapeutycznych, szpitalach, szkołach, klubach fitnessowych. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy dysfunkcji narządów ruchu” – mówiła kierownik Zakładu Kinezyterapii i Metod Specjalnych, dr n. o zdrowiu Magdalena Dąbrowska-Galas.

Organizatorami Spartakiady są Zakład Kinezyterapii i Metod Specjalnych Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM oraz Szkoła Podstawowa nr 67 z oddziałami integracyjnymi w Katowicach.

Spartakiada 2

[Przesłano przez: Bożena Langner]