Prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  został laureatem tegorocznej nagrody Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego (ERA-EDTA). Nagroda została przyznana w uznaniu wybitnego wkładu Profesora  w rozwój Towarzystwa.

Prof. Andrzej Więcek jest członkiem ERA-EDTA od 30 lat. W 2011 r. został sekretarzem-skarbnikiem, a trzy lata później Prezydentem tej organizacji. Podczas swojej kadencji na tym stanowisku ustabilizował sytuację finansową Towarzystwa, doprowadził do reorganizacji biura w Parmie i zwiększył liczbę członków ERA-EDTA. Był aktywnym członkiem wielu organów Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego, w tym Naukowej Rady Doradczej ERA-EDTA, której przewodniczył w latach 2014-2017.

W 2011 roku zainicjował Platformę Młodego Nefrologa. Jest pomysłodawcą utworzenia wirtualnego muzeum ERA-EDTA i jego pierwszym kustoszem.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii otwarcia Kongresu Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego, który odbędzie się 24-27 maja br. w Kopenhadze.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]