Dzień Chorych na Chorobę Parkinsona

09.05.2018 r. w budynku Zakładu Adoptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyły się obchody Światowego Dnia Chorych na Chorobę Parkinsona zorganizowane przez Pana dr hab. n. o zdrow. prof. nadzw. SUM Ryszarda Plintę - kierownika Katedry Fizjoterapii oraz Śląskie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona.

W spotkaniu wzięło udział 60 chorych wraz z rodzinami. Gościem honorowym był Pan Profesor Grzegorz Opala wybitny neurolog, Profesor Honorowy SUM. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów pracowników Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM :  dr hab. n. med. Joanny Siudy „Niedożywienie w chorobie Parkinsona - jak sobie radzić?" i   dr hab. n. med. Agnieszki Gorzkowskiej „Jak skutecznie i efektywnie stosować leki w chorobie Parkinsona” oraz studentek Iwony Zarychty, Zuzanny Handwerker i Kamili Nowak.

Dzień 1720

W części praktycznej zostały przygotowane następujące warsztaty: reedukacja chodu, nauka upadków, zajęcia choreograficzne, Nordic Walking, siłownia, ćwiczenia ręki, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia twarzy, ćwiczenia ogólnousprawniające. Uczestnicy mogli skorzystać również z konsultacji ortopedycznych oraz  konsultacji reumatycznych.

Organizację wydarzenia wsparła bardzo duża grupa studentów fizjoterapii wraz z pracownikami Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Dzień 1719

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]