23 kwietnia 2018 r. oficjalnie otwarto boisko wielofunkcyjne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Medyków 8 w Katowicach.

W otwarciu wzięli udział m.in. JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Wiceprezydent – Waldemar Bojarun, Krzysztof Pieczyński - Radny Rady Miasta Katowice,  Zastępca Dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach Magdalena Biela, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego prof. dr hab. n. n. farm. Stanisław Boryczka, Prorektor ds. Klinicznych dr hab. n. med. Damian Czyżewski, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. med. Jan Duława, Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski, Zastępca Kanclerza - Dyrektor ds. Inwestycji i Eksploatacji Izabella Krzak, dr hab. nauk o zdrowiu Ryszard Plinta prof. nadzw. SUM – kierownik Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz  studenci i pracownicy Uczelni. Otwarcie poprowadziła Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez JM Rektora SUM i Prezydenta Katowic rozpoczął się mecz inauguracyjny, w którym zmierzyły się drużyny pracowników Urzędu Miasta Katowice i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do rywalizacji stanęły również zespoły: redakcji  Dziennika Zachodniego, polskojęzycznych studentów SUM oraz studentów English Division. Otwarciu towarzyszyły również rozgrywki streetballu oraz siatkówki plażowej.

Turniej piłki nożnej zakończył się zwycięstwem drużyny polskojęzycznych studentów Uczelni. Drugie miejsce przypadło pracownikom UM Katowice a trzecie zespołowi pracowników SUM.

Nowo wybudowany kompleks sportowy składa się z bieżni trójtorowej o długości 200 m, boiska wielofunkcyjnego, boiska do gry w siatkówkę plażową, rozbiegu do skoku w dal oraz rzutni kulą. Boisko daje możliwość rozgrywania meczów siatkówki,  tenisa, piłki ręcznej, piłki nożnej i koszykówki.

Budowa obiektu sportowego kosztowała 1 723 828,00 zł,  w tym 1 045 520,00 zł pochodzi  z dofinansowania Miasta Katowice, a reszta ze środków własnych uczelni.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018