Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Szanowni Państwo, Drodzy Kandydaci

Śląski  Uniwersytet Medyczny w Katowicach od wielu  lat należy do czołówki uczelni medycznych w Polsce. Kolebką uczelni był Wydział Lekarski powołanej w 1948 roku Akademii Lekarskiej w Bytomiu prowadzący zajęcia teoretyczne i praktyczne dla studentów kierunku lekarskiego i stomatologicznego. Zajęcia w zakładach teoretycznych rozpoczęły się już w 1948 roku w byłym szpitalu Spółki Brackiej w Rokitnicy Bytomskiej.

W 1951 roku Rokitnica stała się dzielnicą Zabrza  i od tego roku datuje się istnienie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym w Zabrzu. Wydział zabrzański dał początek następnym wydziałom Śląskiej Akademii Medycznej tj. Wydziałowi Farmaceutycznemu z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Wydziałowi Lekarskiemu  w Katowicach, Wydziałowi Zdrowia Publicznego w Bytomiu oraz Wydziałowi Nauk o Zdrowiu w Katowicach . 

Naszym podstawowym atutem jest doskonale wykształcona kadra naukowo-dydaktyczna.

Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu prowadzi  studia na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym i ratownictwa medycznego.

Studenci mają możliwość poszerzać swoją wiedzę w kołach naukowych, działających przy Katedrach i Klinikach.  Najzdolniejsi mogą studiować w ramach indywidualnego programu studiów oraz indywidualnej organizacji studiów. Życie studenckie to nie tylko nauka,  ale  również  czas  wolny,  który nasi  studenci  mogą  spędzać w klubach studenckich, śpiewając w chórze, uprawiając sporty, czy redagując studencką gazetę.

Zakłady teoretyczne, gdzie odbywają się zajęcia na pierwszych dwóch latach studiów, zlokalizowane są na terenie dzielnicy Zabrza Rokitnicy, w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Ośrodek ten posiada   niepowtarzalną atmosferę łączącą doskonałe miejsce do studiowania z walorami świetnego centrum rekreacyjnego. Będzie dla nas prawdziwą przyjemnością powitać Was w Naszej Uczelni w Zabrzu. Do zobaczenia!

Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu
Prof. dr hab. n.med. Maciej Misiołek

Potwierdzenie przybycia prosimy przesyłać na adres:
Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 32 2722847
41-808 Zabrze, Ul. Dr H. Jordana 19

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler] 

Program

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.