Szanowni Państwo, Drodzy Kandydaci

Śląski  Uniwersytet Medyczny w Katowicach od wielu  lat należy do czołówki uczelni medycznych w Polsce. Kolebką uczelni był Wydział Lekarski powołanej w 1948 roku Akademii Lekarskiej w Bytomiu prowadzący zajęcia teoretyczne i praktyczne dla studentów kierunku lekarskiego i stomatologicznego. Zajęcia w zakładach teoretycznych rozpoczęły się już w 1948 roku w byłym szpitalu Spółki Brackiej w Rokitnicy Bytomskiej.

W 1951 roku Rokitnica stała się dzielnicą Zabrza  i od tego roku datuje się istnienie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym w Zabrzu. Wydział zabrzański dał początek następnym wydziałom Śląskiej Akademii Medycznej tj. Wydziałowi Farmaceutycznemu z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Wydziałowi Lekarskiemu  w Katowicach, Wydziałowi Zdrowia Publicznego w Bytomiu oraz Wydziałowi Nauk o Zdrowiu w Katowicach .

Naszym podstawowym atutem jest doskonale wykształcona kadra naukowo-dydaktyczna.

Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu prowadzi  studia na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym i ratownictwa medycznego.

Studenci mają możliwość poszerzać swoją wiedzę w kołach naukowych, działających przy Katedrach i Klinikach.  Najzdolniejsi mogą studiować w ramach indywidualnego programu studiów oraz indywidualnej organizacji studiów. Życie studenckie to nie tylko nauka,  ale  również  czas  wolny,  który nasi  studenci  mogą  spędzać w klubach studenckich, śpiewając w chórze, uprawiając sporty, czy redagując studencką gazetę.

Zakłady teoretyczne, gdzie odbywają się zajęcia na pierwszych dwóch latach studiów, zlokalizowane są na terenie dzielnicy Zabrza Rokitnicy, w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Ośrodek ten posiada   niepowtarzalną atmosferę łączącą doskonałe miejsce do studiowania z walorami świetnego centrum rekreacyjnego. Będzie dla nas prawdziwą przyjemnością powitać Was w Naszej Uczelni w Zabrzu. Do zobaczenia!

Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu
Prof. dr hab. n.med. Maciej Misiołek

Potwierdzenie przybycia prosimy przesyłać na adres:
Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej
Tel. +48 32 2722847