Marsz dla Nauki

March for Science to ogólnoświatowa, pronaukowa i prospołeczna inicjatywa powstała w 2017 roku, odbywająca się w Dzień Ziemi.

Marsz dla Nauki 2018 w Polsce odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie i ma być:

• 1. Przypomnieniem tego, jak ważna jest nauka jako działalność człowieka.
  • 2. Podkreśleniem roli naukowców w społeczeństwie.
  • 3. Zachęceniem do większych nakładów finansowo-logistycznych na polską naukę i edukację.
  • 4. Wyrazem poparcia dla działań w przestrzeni publicznej opartych na nauce, w szczególności w kwestiach takich jak: smog, medycyna i szczepienia, energetyka, GMO i rolnictwo, klimat, gospodarka przyrodnicza i ochrona środowiska, seksualność człowieka i jego rola oraz rola grupy w społeczeństwie, teoria ewolucji biologicznej, dementowanie “fake newsów”.

Wydarzenie jest bezpartyjne, organizowane przez naukowców, lekarzy, studentów i pronaukowych działaczy.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w pełni popiera ideę organizowania Marszów dla Nauki będących wyrazem protestu przeciwko negatywnemu postrzeganiu nauki, dyskredytowaniu, a niekiedy wręcz negowaniu jej osiągnięć, a także przypominających rządzącym i opinii publicznej o kluczowej roli nauki dla rozwoju społeczeństw.

Więcej: http://www.marszdlanauki.pl/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]