Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr. hab. n. med. Rafał Stojko

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018 r. Prezydent RP nadał dr. hab. n. med. Rafałowi Stojko tytuł naukowy  profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko z Zakładu Patologii Ciąży Wydziału Nauk o Zdrowiu jest specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.  Z Uczelnią związany zawodowo od 1992 r. Od 2009 r. kieruje  Oddziałem Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem  Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach.

Wspólnie z Katedrą  i Kliniką Hematologii i Transplantologii SUM oraz  Katedrą Hematologii Doświadczalnej Instytutu Onkologii w Warszawie prowadził badania ukierunkowane na poszukiwanie różnic ekspresji genów odpowiedzialnych za immortalizację, apoptozę, proliferację i angiogenezę komórek macierzystych krwi pępowinowej oraz szpiku organizmu dojrzałego. Zgodnie z raportem Europejskiej Grupy ds. Transplantacji Szpiku i Krwi opublikowanym w 2006 i 2010 r. prowadzi konsekwentnie badania potwierdzające, że wskazania do transplantacji HSC krwi pępowinowej są takie same jak  w przypadku szpiku kostnego i krwi obwodowej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej POLGRAFT realizuje badania przybliżające nas do uzyskania optymalnego dawcy komórek macierzystych pochodzenia płodowego ustalając, że powinna być to kobieta po 35 roku życia, rodząca siłami natury, po 280 dniu trwania ciąży.

Autor 169 pozycji klinicznych  obejmujący 49 prac oryginalnych, 10 prac poglądowych i 15 opisów przypadków, 11 rozdziałów w książkach polskich, 2 monografie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa  Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Endoskopowej, członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Członek rady naukowej czasopisma „Ginekologia po Dyplomie” oraz kwartalnika „Przyjaciel Zdrowia”.

Promotor 9 zakończonych prac doktorskich i ponad 50 prac magisterskich.

Laureat sześciu nagród Rektora Uczelni, w tym trzech w zakresie działalności naukowej (jedna indywidualna, dwie zespołowe I st.) oraz dwóch z tytułu osiągnięć w pracy dydaktycznej (zespołowe I st.).

Gratulujemy!

   

Źródło:  CDDMiF;

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.