Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr. hab. n. med. Rafał Stojko

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018 r. Prezydent RP nadał dr. hab. n. med. Rafałowi Stojko tytuł naukowy  profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko z Zakładu Patologii Ciąży Wydziału Nauk o Zdrowiu jest specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.  Z Uczelnią związany zawodowo od 1992 r. Od 2009 r. kieruje  Oddziałem Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem  Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach.

Wspólnie z Katedrą  i Kliniką Hematologii i Transplantologii SUM oraz  Katedrą Hematologii Doświadczalnej Instytutu Onkologii w Warszawie prowadził badania ukierunkowane na poszukiwanie różnic ekspresji genów odpowiedzialnych za immortalizację, apoptozę, proliferację i angiogenezę komórek macierzystych krwi pępowinowej oraz szpiku organizmu dojrzałego. Zgodnie z raportem Europejskiej Grupy ds. Transplantacji Szpiku i Krwi opublikowanym w 2006 i 2010 r. prowadzi konsekwentnie badania potwierdzające, że wskazania do transplantacji HSC krwi pępowinowej są takie same jak  w przypadku szpiku kostnego i krwi obwodowej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej POLGRAFT realizuje badania przybliżające nas do uzyskania optymalnego dawcy komórek macierzystych pochodzenia płodowego ustalając, że powinna być to kobieta po 35 roku życia, rodząca siłami natury, po 280 dniu trwania ciąży.

Autor 169 pozycji klinicznych  obejmujący 49 prac oryginalnych, 10 prac poglądowych i 15 opisów przypadków, 11 rozdziałów w książkach polskich, 2 monografie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa  Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Endoskopowej, członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Członek rady naukowej czasopisma „Ginekologia po Dyplomie” oraz kwartalnika „Przyjaciel Zdrowia”.

Promotor 9 zakończonych prac doktorskich i ponad 50 prac magisterskich.

Laureat sześciu nagród Rektora Uczelni, w tym trzech w zakresie działalności naukowej (jedna indywidualna, dwie zespołowe I st.) oraz dwóch z tytułu osiągnięć w pracy dydaktycznej (zespołowe I st.).

Gratulujemy!

   

Źródło:  CDDMiF;

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.