Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Monika Rudzińska-Bar

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr  hab. n. med. Monice Rudzińskiej-Bar tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Monika Rudzińska-Bar jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zainteresowania naukowe Pani Profesor koncentrują się na chorobach z neurodegeneracyjnych, głównie zespołach parkinsonowskich i otępiennych, dystonii, drżeniu, ataksjach rdzeniowo-móżdżkowych, zaburzeniach chodu oraz leczeniu toksyną botulinową.

Jest autorką i współautorką ponad 120 publikacji w czasopismach recenzowanych  rejestrowanych
w PubMed, siedmiu  monografii, osiemnastu rozdziałów w książkach. Za publikacje książkowe dwukrotnie uzyskała Nagrodę Ministra Zdrowia, w 2013 roku za atlas multimedialny “Atlas zaburzeń i chorób ruchu” oraz w 2017 za dwutomowy podręcznik „Toksyna botulinowa w praktyce klinicznej”.

Od 2015 roku jest prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz prezesem-elektem Sekcji Chorób Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

 Jest członkiem z wyboru American Association of Neurology jak  również aktywnym członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych (np. European Huntington Disease Network, Dystonia Genetic Consortium).  Od 2006 roku była głównym organizatorem wielu konferencji międzynarodowych jak i krajowych odbywających się w Polsce. Jest specjalistą z neurologii oraz z rehabilitacji medycznej.

Gratulujemy!

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.