Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Monika Rudzińska-Bar

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr  hab. n. med. Monice Rudzińskiej-Bar tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Monika Rudzińska-Bar jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zainteresowania naukowe Pani Profesor koncentrują się na chorobach z neurodegeneracyjnych, głównie zespołach parkinsonowskich i otępiennych, dystonii, drżeniu, ataksjach rdzeniowo-móżdżkowych, zaburzeniach chodu oraz leczeniu toksyną botulinową.

Jest autorką i współautorką ponad 120 publikacji w czasopismach recenzowanych  rejestrowanych
w PubMed, siedmiu  monografii, osiemnastu rozdziałów w książkach. Za publikacje książkowe dwukrotnie uzyskała Nagrodę Ministra Zdrowia, w 2013 roku za atlas multimedialny “Atlas zaburzeń i chorób ruchu” oraz w 2017 za dwutomowy podręcznik „Toksyna botulinowa w praktyce klinicznej”.

Od 2015 roku jest prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz prezesem-elektem Sekcji Chorób Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

 Jest członkiem z wyboru American Association of Neurology jak  również aktywnym członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych (np. European Huntington Disease Network, Dystonia Genetic Consortium).  Od 2006 roku była głównym organizatorem wielu konferencji międzynarodowych jak i krajowych odbywających się w Polsce. Jest specjalistą z neurologii oraz z rehabilitacji medycznej.

Gratulujemy!

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.