Nominacja profesorska

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr. hab. n. med. Łukaszowi Jerzemu Krzychowi, prof. nadzw. SUM, tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych jest kierownikiem Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego w Katowicach. Posiada doświadczenie kliniczne z zakresu anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny okołooperacyjnej. Jego doświadczenia naukowe ogniskują się przede wszystkim na zagadnieniach hemostazy, płynoterapii, hemodynamiki oraz neuroprotekcji i majaczenia pooperacyjnego, jest także konsultantem ds. badań klinicznych na Oxford University w Wielkiej Brytanii.

Pełni funkcje: członka Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (od 2017), Zastępcy Przewodniczącej Oddziału Śląskiego PTAiIT (od 2014), Przewodniczącego Sekcji Intensywnej Terapii PTAiIT (od 2017), przedstawiciela PTAiIT w strukturach Anaesthesiology Section of the European Union Medical Specialities (od 2014) oraz w European Society of Intensive Care Medicine (od 2014).

W latach 2014-2017 był Sekretarzem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Przewodniczącym Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT.

Profesor Krzych jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, wykładowcą Europejskiego Komitetu Edukacji w Anestezjologii (Ośrodek Bydgosko-Poznański), laureatem licznych krajowych nagród naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych.

Profesor Łukasz Krzych jest najmłodszym profesorem tytularnym zatrudnionym w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]