Przemysław Jałowiecki laureatem  „Zabrzańskiej Ateny”

24 lutego 2018 r. w Zabrzu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze „Zabrzańskie Ateny”.

Nagrodę w dziedzinie „Medycyna i Nauka” otrzymał JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

Nagroda stanowi uhonorowanie bogatego dorobku naukowego JM Rektora oraz aktywności społecznej na rzecz dobra publicznego. Jest także podkreśleniem wyjątkowego znaczenia funkcjonującego w Zabrzu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym, który przyczynia się do tworzenia w mieście prężnie funkcjonującego ośrodka akademickiego.

Wyróżnienie „Zabrzańska Atena” powstało, aby nagradzać osoby, które kierując się wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem osiągają wspaniałe sukcesy rozsławiające dobre imię Zabrza
w kraju i na świecie. Dotychczas wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. prof. Marian Zembala – kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej
i Endowaskularnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca; prof. Aleksander Sobolewski, dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla czy prof. Andrzej Karbownik, Rektor Politechniki Śląskiej.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

Zdjęcia: UM Zabrze