Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład Prof.  Tadeusza Chmielniaka  (Politechnika Śląska w Gliwicach). Tytuł wykładu: „Problemy energii – dziś i jutro”.  Wykład odbędzie się w  dniu 22 lutego 2018  (czwartek) o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Pan Prof. Chmielniak jest absolwentem Politechniki Śląskiej, specjalistą  w technologiach energetycznych. Związany zawodowo z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki. Były Rektor Politechniki Śląskiej. Autor  i współautor książek, monografii, publikacji naukowych i patentów. Członek rzeczywisty PAN. Profesor przedstawi nam ważne,  kluczowe wyzwanie  dla współczesnego świata.

Notka biograficzna

Prof. Tadeusz Chmielniak, odbył studia na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Śląskiej (1965), a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim studiował matematykę. Kariera akademicka Profesora związana jest z Politechniką Śląską w Gliwicach, uwieńczona uzyskaniem tytułu profesora zwyczajnego. W kadencji 1987-1990 pełnił funkcję Rektora Politechniki. Główne zainteresowania naukowe i techniczne Profesora dotyczą m. in. technologii energetycznych, modelowania i analizy procesów wychwytu CO2 za spalin oraz technologii ogniw paliwowych i energetyki wodorowej. Współautor monografii, książek,  paruset artykułów naukowych i 11 patentów. Członek rzeczywisty PAN. Dwukrotnie wyróżniony doktoratem honorowym.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

SUM © 2016-2018