Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W sobotę 10 lutego 2018 roku ok. godziny 20.00, w Sosnowcu doszło do  zawalenia kamienicy prawdopodobnie  w wyniku wybuchu butli z gazem. Pod gruzami znalazły się dwie osoby.

 O godz. 22.42 zadysponowano dr n.med. Tomasza Męcika-Kronenberga wraz z jego psem labradorem „Basią”, szkolonym do poszukiwania ludzi pod gruzami. Pracujące zespoły ratownicze wyciągnęły żywego przytomnego 80-letniego mieszkańca, który poinformował, że w domu była również jego żona.  Po północy strażakom z JRS Jastrzębie Zdrój wraz z JRG Sosnowiec udało się wydobyć poszukiwaną - niestety 78-letnia kobieta nie przeżyła wybuchu.

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg od wielu lat zajmuje się ochotniczo szkoleniem psów ratowniczych oraz pomaga w wielu trudnych akcjach ratowniczych na terenie Polski, takich  jak katastrofa kolejowa pod Szczekocinami w marcu 2012 roku, czy zawalenie kamienicy w Świebodzicach w kwietniu 2017 roku. Współpracuje również z wydziałami policji ds. poszukiwań osób zaginionych poszukując ludzi na terenie woj. śląskiego.  Odnalazł wraz ze swoimi psami kilkanaście osób. Aktualnie jest przewodnikiem dwóch wyszkolonych psów: labradora i  golden retrievera.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.