Już po raz piętnasty „Puls Medycyny” ogłosił Listę Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie”.

W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch profesorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala – kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz prof. dr hab. n. med. Michał Tendera z Kliniki  Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca III Katedry Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach posadowionej w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. L. Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Na liście znaleźli się także:

JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki;

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM posadowionej w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. L. Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.;

Prof. Mariusz Gąsior kierownik III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu;

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus, kierownik Katedry  Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii  Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM posadowionej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu;

Prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka;

Prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała, wieloletni  kierownik Katedry  i Kliniki Pneumonologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Zastępca Dyrektora ds. medycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach;

Prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń,  kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM;

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM posadowionego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]