MIRCM

Zapraszamy na IV edycję McMaster International Review Course in Internal Medicine. Kurs odbędzie się w dniach 10–12 maja 2018 roku w Krakowie.

MIRCIM jest kursem doskonalącym z chorób wewnętrznych, organizowanym przez McMaster University (Kanada), który jest kolebką evidence-based medicine (EBM) i problem-based learning (PBL), oraz Polski Instytut Evidence Base Medicine i wydawnictwo Medycyna Praktyczna, we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, Towarzystwem Internistów Polskich i ponad 20 zagranicznymi towarzystwami internistycznymi, pod auspicjami International Society of Internal Medicine i European Federation of Internal Medicine.

Wykłady wygłosi 30 wybitnych ekspertów o światowej renomie, autorów wytycznych praktyki klinicznej oraz przełomowych badań, kształtujących współczesną medycynę. Przedstawią oni najnowsze, wiarygodne i istotnych dla codziennej praktyki informacje, z których skorzystają lekarze różnych specjalności – interniści, specjaliści z poszczególnych dziedzin interny, lekarze szpitalni i rodzinni oraz lekarze w trakcie specjalizacji. Wszystkie wykłady i dyskusje będą tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na język polski.

Dni wykładowe to 11 i 12 maja, natomiast 10 maja, w pierwszym dniu kursu, odbędą się liczne warsztaty oraz konferencja „Clinical cases in internal medicine: learning through practice”, podczas której lekarze z różnych krajów przedstawią najciekawsze przypadki kliniczne zgłoszone do konkursu „Best Case Report Contest”, a zaproszeni eksperci będę je komentować.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018