Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 24 stycznia 2018 r. zmarła w wieku 66 lat
prof. dr hab. n. farm. Ewa Buszman

Kierownik Katedry  i Zakładu Chemii i Analizy Leków Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

Członek Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu w latach 1996-2002,

Członek Polskiego Towarzystwa Biofizycznego, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, sekretarz Komisji Biofizyki Komitetu Fizyki Medycznej PAN w latach 1982-1984,

członek Komisji Analizy Farmaceutycznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN.

Uhonorowana m. in.: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, srebrną odznaką „ Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego”, odznaką honorową „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Orderem Honorowym „Laur 50-lecia ŚAM”.

Żegnamy szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają:
Rektor, Senat i Społeczność Akademicka
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Pożegnanie akademickie odbędzie się podczas nabożeństwa żałobnego, które zostanie odprawione we wtorek 30 stycznia 2018 r. o godz. 1000 w Archikatedrze Chrystusa Króla  w Katowicach, ul. Plebiscytowa 49A, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu w Starych Panewnikach przy ul. Panewnickiej 463 (cmentarz przy Kościele pw. Św. Antoniego)

[Przesłano przez: Ewelina Mazur]

SUM © 2016-2018