Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład prof.  Iwony Nowakowskiej-Kempny z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, pod tytułem: „Filozofia spotkania w cyberczasach”. Wykład odbędzie się w  dniu 25 stycznia (czwartek) o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Pani Prof. Nowakowska-Kempna jest filologiem, slawistą, absolwentem katowickiej filii  Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związana w życiu akademickim z Instytutem Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego. Autorka wielu monografii i prac naukowych. Posiada imponujący dorobek edukacyjny.

 [Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]


Notka biograficzna

Prof. Iwona Nowakowska-Kempna

Pani Prof. Iwona Nowakowska-Kempna urodziła się w 1949 roku w Katowicach. Studia filologiczne ukończyła w 1972 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim, filia w Katowicach. Karierę akademicką związała z Instytutem Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego, uzyskując tytuł profesora zwyczajnego w 2001 roku. Pani Profesor jest nauczycielem akademickim, filologiem, slawistką, aktywnie pracującym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jej zainteresowania związane są z językoznawstwem ogólnym.

Jest autorką 5 monografii, redaktorem 16 wielu autorskich monografii oraz ponad 130 publikacji naukowych.. Brała udział w wielu konferencjach naukowych międzynarodowych i sama była organizatorem 10 takich konferencji. Imponujący jest dorobek edukacyjny Pani Profesor: wypromowała 16 doktorów, z których 3 uzyskało stopień doktora habilitowanego. Profesor wychowała ponad tysiąc osób – licencjatów i magistrów oraz tyleż logopedów.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.