Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Certyfikat

Z satysfakcją informujemy, że Europejskie Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek w Zabrzu pod kierownictwem prof. dr n. med. Alicji Kasperskiej-Zając działające przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskało prestiżową akredytację międzynarodowej sieci GA2LEN UCARE (Global Allergy & Asthma European Network Urticaria Center of Reference & Excellence), która skupia jednostki o najwyższych światowych standardach jakości.

Certyfikat jakości przyznawany jest na dwa lata po spełnieniu 32 standardów w 5 kategoriach obejmujących m.in. organizację pracy, kwalifikacje personelu, szkolenia zagraniczne, wyposażenie pracowni, edukację, diagnostykę i leczenie pokrzywki. Ponadto w ocenie uwzględniana jest działalność naukowa. Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek w Zabrzu posiada największy w Polsce i liczący się w świecie dorobek naukowy (sumaryczny impact factor) w zakresie badań nad pokrzywką, mający istotne implikacje kliniczne.  Według wizytujących Centrum ekspertów GA2LEN UCARE wszystkie kryteria jakościowe zostały spełnione w stopniu "maksymalnym" i określona jako „EXCEPTIONAL audit visit”. Przyznana akredytacja otwiera możliwości uczestnictwa w międzynarodowych projektach badawczych, podnosi jakość pracy i wiarygodność jednostki oraz buduje jej prestiż. 

Sukces Europejskiego Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek w Zabrzu jest wynikiem wieloletniej pracy całego zespołu, który tworzą indywidualności o ogromnym zaangażowaniu,  których wspólną pasją jest pokrzywka.

Wspierały nas władze Rektorskie, Dziekan, Kierownik jednostki i Dyrektor szpitala.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu!

Prof. dr med. Alicja Kasperska -Zając - Kierownik Zespołu
dr hab. med. Alicja Grzanka - Zastępca 
dr med. Agnieszka Skrzypulec-Frankel - Koordynator do spraw pacjentów ze spontaniczną  pokrzywką
dr Katarzyna Bieniek - Koordynator do spraw pacjentów z pokrzywką indukowaną, autoreaktywną/autoimmunologiczną i anafilaksją
dr med. Agnieszka Sikora -Żydek - Koordynator do spraw pacjentów chorych na mastocytozę, układowe zapalenie naczyń oraz nadwrażliwość słoneczną

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową www.pokrzywka.com.pl


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.