Organizatorzy

Szlachetna Paczka jest jedną z akcji, prowadzonych przez stowarzyszenie „Wiosna”, która  ma na celu niesienie pomocy najuboższym  w okresie przedświątecznym.  Członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Sosnowiec wybrali rodzinę , dla której zapragnęli przygotować paczkę. Była to 43-letnia kobieta samotnie wychowująca trójkę dzieci, czekająca na operację tętniaka mózgu.

Paczki

Studenci zorganizowali stanowiska w budynkach Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, gdzie można było przynosić odzież, trwałą żywność, środki czystości, przybory szkolne oraz elementy wyposażenia mieszkania. W akcję włączyli się także  pracownicy uczelni, studenci innych kierunków, Samorząd Studencki  oraz członkowie Śląskiej Medycyny Laboratoryjnej.

paczko-mobile

Podczas ponad tygodniowej zbiórki udało się zgromadzić zapas żywności, odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci, kołdry zimowe i poduszki, które dla rodziny mieszkającej w niedocieplonym mieszkaniu były priorytetem.  Przekazanie darów rodzinie nastąpiło 10.12.2017 r.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018