Logo 8 piętro

Jak co roku Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ogłosiło ranking Studenckich Kół Naukowych.

W Rankingu udział wzięło 160 ze 175 zarejestrowanych na Uczelni Studenckich Kół Naukowych.

Ujęte w Rankingu Koła Naukowe wypracowały łącznie 13 480 punktów.

Poszczególne Wydziały Uczelni uzyskały:

• Wydział Lekarski w Katowicach: 4235 punktów (892 Członków SKN)
  • Wydział lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu: 3820 punktów (785 Członków SKN)
  • Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu: 2430 punktów (292 Członków SKN)
  • Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach: 2020 punktów (339 Członków SKN)
  • Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu: 975 punktów (130 Członków SKN)

Największą liczbę punktów i zarazem pierwsze miejsce w Rankingu SKN SUM za rok akademicki 2016/2017 otrzymało SKN przy Zakładzie Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu z wynikiem 57,33 pkt.

Opiekunem naukowym  SKN przy Zakładzie Seksuologii - SKN "8 PIĘTRO" jest prof. dr hab. n. med.  Violetta Skrzypulec-Plinta, a opiekunami prac prowadzonych w ramach Koła: mgr Katarzyna Zborowska i mgr Daria Jorg.

Swój sukces Koło Naukowe zawdzięcza m.in. grupie studentów:

•    Aleksandrze Krupie - przewodniczącej Koła Naukowego
  •    Julii Parce
  •    Marcie Schmidt
  •    Dominice Kamińskiej
  •    Tomaszowi Jurysowi
  •    Katarzynie Cempie
  •    Indze Górniak

oraz pozostałym członkom Koła.

Syplom

Do tej pory Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Seksuologii zdobyło 10 nagród ( 5 nagród 1 stopnia, 1 nagroda 2 stopnia i 4 wyróżnienia) na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych oraz opublikowało 18 rozdziałów w monografii naukowej. Dodatkowo studentki A. Krupa, J. Parka i M. Schmidt prowadziły działalność naukowo-dydaktyczną, prowadząc warsztaty dla rodziców: "Edukacja zdrowotna i seksualna, jako odpowiedź na problem przemocy wobec dzieci"
w ramach projektu edukacyjnego "Żywiec Jutra".

II miejsce zajęło SKN przy Katedrze i Zakładzie Anatomii Opisowej i Topograficznej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu z wynikiem 51 pkt, a III miejsce: SKN przy Centrum Medycyny Doświadczalnej z wynikiem 42,5 pkt.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]