Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 „Szlachetna Paczka” przeprowadzona w dniach 4 – 8 grudnia 2017 r.
wśród społeczności akademickiej na terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Społeczność akademicka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach Szlachetnej Paczki docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych, oraz do osób starszych i samotnych.

W organizację akcji czynnie włączyła się Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego SUM, pracownicy Działu Karier Studenckich i Promocji Uczelni, Wydziałowe Samorządy Studenckie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu, a także Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Zabrze.

Mimo niewielkiej ilości czasu jaką posiadaliśmy na przeprowadzenie zbiórki, to efekt końcowy był dla wszystkich pozytywnym zaskoczeniem. Zainteresowanie akcją przerosło wszelkie oczekiwania, co pozwoliło na zaspokojenie wszystkich potrzeb wskazanych przez wybraną rodzinę.

W tym roku społeczność akademicka mogła pomóc w akcji na dwa sposoby, finansowo, podczas zbiórki datków finansowych do puszek oraz poprzez przynoszenie darów we wskazane przez organizatorów miejsca.

Podczas zbiórki darów udało się zebrać kilkanaście kartonów artykułów żywnościowych nadających się do przechowywania, m.in. kasze, makarony, cukier, mąkę, konserwy, dżemy oraz słodycze.
Zebrano również sporą ilość środków czystości, artykułów papierniczych oraz ubrań zimowych, na których domownikom zależało najbardziej, a także prezenty świąteczne dla rodziny, m.in. wkrętarkę, piłkę do gry w piłkę nożną czy słuchawki dla jednego z chłopców.

W trakcie zbiórki finansowej wśród pracowników Rektoratu, nauczycieli i pracowników na Wydziałach Uczelni oraz studentów udało się zebrać łącznie 5 130,00 zł. Tak duża kwota pozwoliła na zakup brakujących, potrzebnych rzeczy, takich jak: koce, pościele, ręczniki, poduszki, podgrzewacz do wody, toster, czajnik, bony na ubrania dla każdego członka rodziny, 4 tony węgla do ogrzania mieszkania,  dokupić brakujące ubrania, kartę podarunkową do sklepu budowlanego, ponieważ rodzina planuje remont kuchni, dodatkowo udało się spełnić marzenie Pani Ewy, gdyż za zakupione wejściówki będzie mogła wybrać się z rodziną do kina oraz zwiedzić wspólnie kopalnię Guido w Zabrzu.

To budująca oraz radosna chwila, kiedy w okresie świątecznym Pracownicy, Nauczyciele oraz Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach łączą swoje siły oraz chęci, by wspólnie pomagać innym. Liczymy, że przyszłoroczna edycja Szlachetnej Paczki zostanie przyjęta z co najmniej takim samym odzewem jak tegoroczna.

W imieniu organizatorów oraz całej rodziny, której udało się pomóc, pragniemy każdemu z osobna podziękować za wszelką pomoc, jaką otrzymaliśmy od społeczności akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dziękujemy również koordynatorom akcji, pracownikom Działu Karier Studenckich i Promocji Uczelni oraz wszystkim, którzy pomogli podczas pakowania
i transportu darów.

Dziękujemy!


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.