Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo 2

Trwa V edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych. Tak jak w poprzednich latach, Komisja Konkursowa wybierze najlepsze prace doktorskie z dziedziny farmacji, które, z jednej strony, spełniają najwyższe standardy metodologiczne, a z drugiej – mają szansę na zastosowanie w praktyce. W bieżącej edycji udział brać mogą autorzy doktoratów obronionych w latach 2016–2017.

Zgłoszone prace oceniane są ze względu na dwa główne kryteria: 1) rozprawa musi cechować się aplikacyjnością, czyli potencjałem do wykorzystania w praktyce; 2) powinna też charakteryzować się nowatorstwem w zakresie metodologii, spełniając jednocześnie najwyższe standardy pracy naukowej. Spełnienie tych założeń gwarantuje, że doktorat będzie stanowił rzeczywisty wkład w rozwój innowacyjności. Wymagania te podwyższają również poziom konkursowych zmagań. 

Prace oceniane są dwuetapowo przez grono doświadczonych i uznanych autorytetów z dziedziny farmacji. Na początku Rady poszczególnych wydziałów farmaceutycznych wybierają i zgłaszają do konkursu maksymalnie dwie prace spełniające wymagania techniczne (doktorat obroniony na danym wydziale, napisany przez magistra farmacji) i merytoryczne; termin zgłaszania prac w bieżącej edycji upływa 2 lutego 2018 roku. Następnie rozprawy, zgłoszone przez wydziały biorące udział w konkursie, podlegają ocenie Komisji Konkursowej, której przewodniczy prof. Janusz Pluta, prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Wyniki zostaną ogłoszone tradycyjnie w trakcie obchodów Dnia Polskiej Farmacji, w połowie maja 2018 roku. 

 

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.lidernaukfarmaceutycznych.pl

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.