Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat PAU

Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład Prof. Tadeusza Niedźwiedzia Katedry Klimatologii, Wydziału Nauk  o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tytuł wykładu: „Ekstremalne zjawiska pogodowe  i anomalie Klimatyczne”.

Wykład odbędzie się w  dniu 30  listopada (czwartek)  o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Prof. Tadeusz Niedźwiedź, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego jest meteorologiem i klimatologiem. Od 1996 roku pracuje w Uniwersytecie Śląskim jako kierownik Katedry Klimatologii Instytutu Nauk o Ziemi.

Brał udział w wyprawach naukowych na Spitsbergen i w Góry Changaj. Posiada znaczący dorobek naukowy w swojej specjalności. Członek PAU.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]


Notka biograficzna.

Tadeusz Niedźwiedź ur. 1942 rok w Bokince Królewskiej, pow. Biała Podlaska,woj. Lubelskie. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wydział Biologii Nauk o Ziemi, Instytut Geografii (1959-1964). Tytuł profesora nauk przyrodniczych uzyskał w 1992 roku. Pracował w: Uniwersytecie Jagiellońskim i Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Staże naukowe odbył m.in. w Austrii, Francji, Grecji, USA. Brał udział w wyprawach naukowych na Spitsbergen (Norwegia) oraz w Góry Changaj (Mongolia). Od roku 1906 pracuje w Uniwersytecie Śląskim, gdzie przez 18 lat był kierownikiem Katedry Klimatologii. Prof. Niedźwiedź opublikował ok. 289 prac naukowych oraz wypromował 15 doktorów. Odbył staże naukowe m.in. w Austrii, Francji, Grecji, USA. Jest członkiem czynnym PAU i kilku towarzystw naukowych.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.