Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
List 7

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi jest dziś niezbędne w codziennej pracy personelu medycznego. Dlatego właśnie Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Wiceprezes Zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny  na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.

Korzystanie z technologii informatycznych w podmiotach ochrony zdrowia staje się standardem. Ogromna liczba danych oraz potrzeba kompleksowej obsługi pacjenta sprawia, że coraz więcej szpitali i przychodni korzysta z zaawansowanych systemów informatycznych. Oznacza to, że aby  w pełni wykształcić pracownika ochrony zdrowia, uczelnie medyczne muszą zaopatrzyć absolwentów w nowe umiejętności.

Jestem przekonany, że nasze działania spotkają się z uznaniem zarówno ze strony studentów, jak również dyrekcji szpitali tym bardziej, że postępująca obecnie cyfryzacja służby zdrowia wymaga posiadania określonych kompetencji właśnie w zakresie sprawnego i efektywnego użytkowania dostarczanych narzędzi informatycznych – powiedział prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

List 2

Nawiązanie współpracy z Asseco Poland to kolejny krok SUM w zakresie upraktyczniania kształcenia w zawodach medycznych — w 2012 r. uczelnia wprowadziła do programu nauczania symulację medyczną z wykorzystaniem zaawansowanych fantomów pacjenta.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania dostarczonego przez firmę Asseco będziemy mieli możliwość komputerowej symulacji pełnego procesu obsługi pacjenta – od momentu przyjęcia go na oddział szpitalny, poprzez wykonanie wszystkich możliwych procedur medycznych wymagających odnotowania w systemie informatycznym wraz z budowaniem historii choroby, obsługą badań laboratoryjnych i wystawieniem elektronicznych recept – aż po wypis. Dzięki temu studenci będą opuszczali naszą uczelnię nie tylko z kompleksową wiedzą, jak pomagać pacjentowi, ale również z praktyczną umiejętnością obsługi narzędzi informatycznych, z którymi z dużym prawdopodobieństwem zetkną się w swoim przyszłym miejscu pracy – dodała prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM.

 

List 6

 

Asseco od kilku lat angażuje się w rozwój i kształcenie przyszłej kadry medycznej. Studenci mają m.in. możliwość udziału w szkoleniach, które prowadzą nasi eksperci. Projekt, który będziemy realizować razem ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym jest pierwszym tego typu, gdzie Asseco udostępni swoje oprogramowanie AMMS w celu szkolenia przyszłych lekarzy. W naszej ocenie będzie to także doskonała forma wykorzystania nowoczesnych rozwiązań informatycznych do zwiększenia potencjału obu stron w obszarze dydaktycznym, a w przyszłości także naukowo-badawczym – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco jest największym dostawcą oprogramowania dla jednostek medycznych w Polsce. AMMS jest  kompleksowym, zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym działalność średnich i dużych placówek medycznych, głównie szpitali, przychodni przyszpitalnych oraz przychodni i ambulatoriów lecznictwa otwartego, a także sieci placówek. Z rozwiązań Asseco korzysta ponad 420 szpitali i 9 tys. przychodni.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.