W dniu 23 listopada 2017 r. odbyła się IX edycja spotkania mającego na celu integrację środowiskową osób pełno i niepełnosprawnych, podnoszącego świadomość związaną z niepełnosprawnością i obecnością osób niepełnosprawnych na Uczelni  pn. „Z innego poziomu do muzyki”.

W ramach wydarzenia, w Zakładzie Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu SUM w Katowicach-Ligocie odbyły się warsztaty z wykorzystaniem muzyki i tańca w pracy z osobami z niepełnosprawnościami prowadzone przez Panią mgr Katarzynę Rybok.

Na spotkaniu „Z innego poziomu do muzyki” swoją obecnością zaszczycili nas Pani Izabela Górecka Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych w Katowicach, Pani Anna Wandzel oraz Pani Gabriela Knapik z Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pani dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Pani dr hab. n. med. Katarzyna Komosińska-Vassev Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Pani Kaja Kosowska pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Pan Adam Janik artysta Opery Śląskiej w Bytomiu, Pan Krzysztof Głombowicz komentator sportowy relacjonujący paraolimpiady, Pan Grzegorz Dowgiałło multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów piosenek i tekstów literackich, Berenika Borkowska „przyszła prymabalerina” wraz z rodzicami Panią Marią Borkowską, Panem Przemysławem Borkowskim oraz bratem Rafałem.

Wydarzenie zwieńczył koncert zespołu wokalnego Mezalians Art z Dąbrowy Górniczej – projektu realizowanego w ramach działalności Fundacji „Wygrajmy Razem” wspierającej artystów niepełnosprawnych z całej Polski.   

Serdecznie dziękujemy za przybycie Gościom, Artystom, Studentom. 


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]