Baner

 NAGRODA PIELĘGNIARSKA KRÓLOWEJ SYLWII

Uprzejmie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konkursem o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii, przedłużony został termin składania zgłoszeń do dnia 26 listopada 2017r.

Nagroda Queen Silvia Nursing Award została ustanowiona w dniu 70. urodzin Królowej Szwecji. Stypendium ma za zadanie pomóc w utworzeniu nowych założeń opieki zdrowotnej, głównie nad osobami starszymi.

Celem stypendium jest wyzwolenie kreatywności studentów pielęgniarstwa i zaangażowanie ich w usprawnianie opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Ponadto stypendium ma na celu:

  • zachęcić studentów do wymiany pomysłów i dialogu na temat opieki medycznej – zwłaszcza jej możliwości rozwoju oraz innych interesujących zagadnień,
  • pozyskać uzdolnionych studentów oraz rozwinąć ich kompetencje w zakresie opieki,
  • pokazać, że wykształcenie oraz rola pielęgniarzy, głównie wyspecjalizowanych w opiece nad osobami starszymi, są atrakcyjne i satysfakcjonujące.

Laureat stypendium Queen Silvia Nursing Award  otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 25000zł oraz możliwość uczestniczenia w indywidualnym stażu zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. W trakcie stażu stypendysta ma szansę zdobyć rozległą wiedzę z wielu dziedzin opieki medycznej, szczególnie opieki nad osobami starszymi.

Więcej informacji na temat stypendium oraz składania wniosków znajduje się na stronie https://www.queensilvianursingaward.pl/

 
[Przesłano przez: Barbara Sobota-Kuna]