Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Tajemnica lekarska po zmianie przepisów

W dniu 16 listopada 2017 r. w Auli im. prof. zw. dr hab. n. med. dr h.c. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie odbyła się II edycja konferencji Prawo a Medycyna Tajemnica lekarska po zmianie przepisów, zorganizowana w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Śląską Izbą Lekarską, Towarzystwem Ubezpieczeń INTER Polska S.A. oraz Samorządem Studenckim SUM w Katowicach.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan dr n. med. Jacek Kozakiewicz Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, Pani Renata Wrońska Dyrektor Biura Śląskiej Izby Lekarskiej, Pan Janusz Szulik Prezes Zarządu TU INTER Polska S.A., Pani Małgorzata Ziółkowska Dyrektor Oddziału Katowice INTER Polska, Pani prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM w Katowicach, Pan prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego SUM w Katowicach, Pan mecenas Paweł Strzelec, Pani dr Gabriela Muś, Pan dr Bogusław Zapart oraz Pani mgr Małgorzata Perlak.

Na konferencji zostały poruszone następujące zagadnienia: Tajemnica lekarska – zakres, skutki naruszenia, Tajemnica lekarska jako trwała wartość kanonu etyki lekarskiej, Konieczność zachowywania tajemnicy w zawodach medycznych, Granice tajemnicy lekarskiej w relacji lekarz – pacjent.

Bardzo dziękujemy za udział zaproszonym Gościom, Prelegentom oraz studentom.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020