Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
III Śląska Konferencja Medyczno-Prawna

W imieniu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,  Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Prawa i Administracji, Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz Śląskiej Izby Lekarskiej pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w III Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej.

Konferencja odbędzie się 17 listopada 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11B, Katowice).

Tegoroczna Śląska Konferencja Medyczno-Prawna – poświęcona chorobom zakaźnym i szczepieniom ochronnym – stanowi kontynuację poprzednich dwóch edycji, których głównym celem było zbliżenie dwóch środowisk: medycznego i prawniczego. Intencją organizatorów jest zachęcenie do zabierania głosu w sprawach ważnych dla zdrowia publicznego oraz do podejmowania czynnych działań na jego rzecz, a także popularyzowanie społecznie istotnych zagadnień. Zadaniem konferencji jest poszerzenie i aktualizacja informacji, wiedzy i świadomości dotyczącej istnienia i przenoszenia chorób zakaźnych groźnych we współczesnym świecie oraz niezbędności obowiązkowych szczepień ochronnych – zważywszy na ożywienie, jakie zapanowało w tej dziedzinie w ostatnim czasie. Rodzi się również pytanie, czy i jak prawo i technologia nadążają za zmieniającymi się warunkami walki z zagrożeniami epidemiologicznymi – choćby wzrastającą gęstością zaludnienia. Kolejnym aspektem jest samo promowanie odpowiedniej profilaktyki wraz z niezbędną wiedzą związaną bezpośrednio z prawem.

Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia został zagwarantowany dzięki zainteresowaniu nim uznanych w skali krajowej i międzynarodowej autorytetów z dziedziny nauk medycznych, prawnych i humanistycznych.

Serdecznie zachęcamy również do udziału w debacie dla młodych naukowców, która będzie miała miejsce w przeddzień III Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej, 16 listopada w Sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej: http://lekarzeprawnicy.sum.edu.pl/

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.