dr. hab. n. med. Tomasz Urbanek

Postanowieniem z dnia 23 września 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr. hab. n. med. Tomaszowi Urbankowi tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Urbanek od początku swojej kariery zawodowej związany jest z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM. Posiada 3 specjalizacje: chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa i angiologia.

Wśród wyróżnień, które otrzymał, warto wymienić Nagrodę Międzynarodowej Unii Flebologicznej za najlepszy projekt badawczy dotyczący pracy naukowej z dziedziny flebologii. Prof. dr hab. n. med.  Tomasz Urbanek został również odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz złotą odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego.

Jest członkiem szeregu krajowych, jak również międzynarodowych towarzystw naukowych, w tym: Amerykańskiego Forum Żylnego, Europejskiego Forum Żylnego, Międzynarodowej Unii Angiologicznej,  Międzynarodowego Klubu Kompresjoterapii, Klubu Chirurgii Rekonstrukcyjnej Żył Głębokich oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. W latach 2012 -2015 pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego – jego działania na polu flebologii zostały docenione przez środowisko wyborem na prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Flebologicznego w następnej kadencji.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]