Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
prof. Eugeniusz J. Kucharz

W dniach 13-16 września 2017 r. w Płowdiw (Bułgaria) odbył się 61 Kongres Światowej Unii Pisarzy Lekarzy (Le 61eme Congres de l’Union de Écrivains Medecins) zorganizowany przez Union Mondiale des Écrivains Médecins – World Union of Physician-Writers (UMEM). Oficjalnym reprezentantem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy na kongresie był prof. dr hab. n. med. Eugeniusz Józef Kucharz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W czasie kongresu czytał swoje wiersze po angielsku i spotkały się one z dużym zainteresowaniem. Poza tym z Polski w kongresie uczestniczyli: Ryszard Żaba (wiceprzewodniczący Unii Polskich Pisarzy Lekarzy z Zakopanego) i Anna Kotulska z Katowic.

Z kolei 14 października 2017 r. w Warszawie zakończył się VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski „Puls Słowa” zorganizowany w ramach 46 Warszawskiej Jesieni Poezji. Na czele jury stał prezes Związku Literatów Polskich  Marek Wawrzkiewicz. Jury oceniło 102 zestawy wierszy i przyznało tylko II nagrodę i cztery wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał prof. Eugeniusz J. Kucharz. Jego wiersz stał się  tytułem antologii nagrodzonych tekstów, którą wydano w Warszawie („Przeklinanie luster”).

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.