Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach 13-14 października 2017 roku w Auli im. prof. W. Zahorskiego w Katowicach-Ligocie odbyła się XIV Konferencja „Profilaktyka w Medycynie” organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu SUM. JM Rektor prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki objął Konferencję Honorowym Patronatem.

Celem Konferencji było propagowanie zasad promocji zdrowia i aktualnych wytycznych profilaktyki pierwotnej i wtórnej schorzeń z różnych dziedzin medycyny. Przedstawiane były rekomendacje towarzystw naukowych oraz praktyczne tematy z zakresu codziennej praktyki lekarskiej.

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Prof. dr hab. n. med. Jan Duława. W otwarciu Konferencji uczestniczyła Pani Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik.

W tym roku głównymi tematami były zagadnienia z zakresu profilaktyki schorzeń sercowo-naczyniowych, onkologii i geriatrii. Prowadzone były również sesje multidyscyplinarne, w których poruszano zagadnienia z dziedziny diabetologii, chorób zakaźnych, psychiatrii i dermatologii.

Wykłady inauguracyjne wygłosili: prof. dr hab. n. med. Andrzej Pająk z UJ w Krakowie oraz prof. Jan Duława. Kolejne wykłady programowe wygłosili eksperci z różnych dziedzin medycyny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prof. Józef Drzewoski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Tradycyjnie, jak co roku, w programie Konferencji była Sesja Studencka, podczas której studenci reprezentujący Koła STN z Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprezentowali swoje prezentacje z zakresu tematycznego promocji zdrowia i prewencji schorzeń.

prof. dr hab. n. med. ZBIGNIEW GĄSIOR
kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii
Wydział Nauk o Zdrowiu SUM


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.