Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Zenon Czuba

Postanowieniem z dnia 15 września br., Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych dr. hab. n. med. Zenonowi Czubie, kierownikowi  Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  W pracy naukowej prof. dr hab. n. med. Zenon Czuba  prowadzi badania dotyczące m.in.: układów biologicznych generujących reaktywne formy tlenu i azotu; syntezy i własności nitroimidazoli o aktywności biologicznej; składu chemicznego i biologicznych właściwości ekstraktów propolisu; oceny układu immunologicznego w stanach patologicznych i wybranych wskaźników układu immunologicznego w grupach ryzyka związanego ze skażeniami przemysłowymi; preparatów o potencjalnych właściwościach modyfikatorów odpowiedzi biologicznej (BRM); immunotropowych właściwości naturalnych i syntetycznych flawonoidów; regulacji aktywności genomu makrofagów przez flawonoidy w zakresie wybranych indukowalnych mediatorów procesu zapalnego; oceny układu immunologicznego w stanach patologicznych; neuroendokrynologii i psychoimmunologii; insulinopodobnego czynnika wzrostu i erytropoetyny w mleku kobiecym w zależności od czasu trwania ciąży; bakteriologicznej oceny żywności, a także badania immunodiagnostyczne i eksperymentalne w medycynie fizykalnej.

Członek Rady Wydziału Lekarskiego w Zabrzu w latach 1993–1996. W maju 2012 został wybrany Prodziekanem ds. studenckich Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu na kadencję 2012-2016.

Jest autorem/współautorem 72 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych, 136 streszczeń zjazdowych, 15 rozdziałów w podręcznikach, 21 referatów zjazdowych, a także skryptu "Materiały pomocnicze do egzaminu testowego z mikrobiologii i immunologii dla studentów Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologicznego" (Katowice 1994).

Uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi. Wyróżniony drugą nagrodą Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego za pracę opublikowaną w „Protetyce Stomatologicznej” (1987), a także kilkakrotnie nagrodami rektora ŚAM za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.