Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Prezenatacja

9 września 2017 r. w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mieszczącym się w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, odbyły się pierwsze warsztaty poświęcone diagnostyce i leczeniu różnych odmian pokrzywki/obrzęku naczynioruchowego. Warsztaty miały niezwykły wymiar praktyczny, pozwoliły na lepsze poznanie choroby, bezpośredni kontakt z chorym i zapoznanie się ze zmiennym  i indywidualnym przebiegiem różnych odmian pokrzywki oraz praktycznymi aspektami diagnostyki i leczenia.

Taka forma szkolenia dla lekarzy jest zdecydowanie potrzebna, gdyż najcięższe odmiany pokrzywki przebiegające z anafilaksją są bardzo późno rozpoznawane, w tym również przez specjalistów. Wynika to z różnych przyczyn m.in. relatywnie rzadkiego występowanie choroby, dynamicznego/zmiennego i indywidualnego jej przebiegu oraz współwystępowania u jednego chorego różnych odmian tej choroby.


W Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek, działającym w  Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM diagnozuje się i leczy chorych z całej Polski, ponadto Centrum współpracuje z wiodącym w świecie ośrodkiem w Berlinie Profesora Maurera, co pozwala na zdobycie dużego doświadczenia.

Serdecznie zapraszamy na drugie Śląskie Warsztaty URTICARIA&ANGIOEDEMA, które odbędą się 22.09. 2018 roku. Zapisy rozpoczną się 1 stycznia 2018 r.

Prezentacja 2

Temat wstępny: „Obrzęk naczynioruchowy oraz anafilaksja w przebiegu pokrzywki indukowanej i mastocytozy”.

Zespół Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek (www.pokrzywka.com.pl)

  •  prof. dr hab. n. med. Alicja Kasperska-Zając – Kierownik Zespołu
  • dr hab. n. med. Alicja Grzanka
  • dr n. med. Agnieszka Skrzypulec-Frankel
  • dr n. med. Agnieszka Sikora-Żydek
  • lek. Katarzyna Bieniek
  • mgr Małgorzata Lipka – pielęgniarka
  • mgr Joanna Szczęśniak – psycholog
  • inż. Daria Gańczarska – dietetyk kliniczny

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.