Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk od lat realizuje projekt pt.: „Mapa polskiej biotechnologii", polegający na prezentowaniu na forum Komitetu poszczególnych ośrodków biotechnologicznych w Polsce i zamieszczaniu tych informacji na stronie http://kbiotech.pan.pl/PL/instytucje-pokrewne. Do tej pory województwa śląskiego nie było jeszcze na "Mapie polskiej biotechnologii".

Na posiedzeniu plenarnym Komitetu PAN w dniu 25.04.2017 r. odbyła się kolejna prezentacja z cyklu "Mapa polskiej biotechnologii", przedstawiająca osiągnięcia i potencjał instytucji zajmujących biotechnologią w województwie śląskim. Prezentację zorganizował i poprowadził Członek Komitetu Biotechnologii PAN - Prof. dr hab. Korneliusz Miksch z Politechniki Śląskiej, który zaprezentował swoją macierzystą uczelnię, gdzie wskazał różnorodne aktywności biotechnologiczne koncentrujące się w Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej oraz na Wydziałach Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Chemicznym oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

 

Jako niezwykle ciekawa uznana została prezentacja biotechnologii w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach i Uniwersytecie Śląskim.

Działalność naukowo badawczą z zakresu biotechnologii medycznej zaprezentowały jednostki Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu: Zakład Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej, Zakład Biologii Komórki, Katedra i Zakład Genetyki Medycznej, Katedra i Zakład Biologii Molekularnej oraz Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii.

Przedstawiona w ramach prezentacji aktywność badawcza z zakresu biotechnologii spotkała się z dużym zainteresowaniem zebranych. Wysokie uznanie aktywności z zakresu biotechnologii uwieńczone zostało umieszczeniem po raz pierwszy wśród prestiżowych ośrodków naukowo-badawczych zajmujących się biotechnologią w Polsce jednostek Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

W ramach posiedzenia Komitetu PAN, poza wymienionymi uczelniami, aktywność w obszarze biotechnologii, jako dziedziny nauki wskazana została także w innych placówkach Górnego Śląska, w tym w gliwickiej filii Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN z Zabrza i Gliwic, z którymi to placówkami aktywnie współpracują jednostki SUM w Katowicach.

Prezentacja biotechnologii medycznej w SUM

Biotechnologia na Górnym Śląsku

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.