Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Oskar

Przybywających do Biblioteki SUM w holu budynku witał „Oskar”, z którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Arlas

Atlas anatomii jak co roku największym zainteresowaniem cieszył się ze strony najmłodszych odwiedzających. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wnętrze ludzkiego ciała w technologii 3D.

Edukator

Edukacyjne gry związane ze zdrowiem przyciągały całe rodziny, a fachowy instruktor-moderator pomagał w zrozumieniu zasad rozgrywki.

 

Model czaszki

Złożenie modelu czaszki składającego się z 22 elementów stanowiło nie lada wyzwanie, jednakże wielu zdecydowało się je podjąć. Równie chętnie oglądane były pozostałe modele anatomiczne.

 

Wiejska baba

O północy odprawiono gusła i czary, w trakcie których „wiejska babka” zamawiała i zaklinała choroby zgłaszających się do niej „pacjentów”.

 

Rebusy 1

 

Rebusy 2

Rebusy okazały się wyzwaniem dla dzieci. Rozmieszczone w całym budynku Biblioteki SUM wymagały zajrzenia w wiele zakamarków. Nagroda w postaci odznaki „Tropiciel bibliotecznych tajemnic” rekompensowała jednak trudy poszukiwań.

 

Pieśń barda

Pieśni z ajnfartów i salonów zaprezentowane przez barda Grzegorza Płonkę odbiły się echem w przestronnym holu Biblioteki SUM.

 

Warsztaty

Wielu najmłodszych wzięło udział w warsztatach rękodzieła; mogli wykonać zakładki do książek, notatniki na złote myśli oraz prace według własnych pomysłów.

 

Wykład 1

Wykład 2

Wykład 3

Podczas wykładów naukowcy z naszej Uczelni w przystępny sposób poruszyli wiele interesujących tematów.

 

Wystawa 1

Wystawa 2

Wystawy przygotowane przez Bibliotekę SUM we współpracy ze środowiskiem akademickim dostarczyły zwiedzającym wielu cennych wiadomości, a zaprezentowane produkty lecznicze z okresu przedwojennego pokazały początki przemysłu farmaceutycznego.

 

Zwiedzanie

W trakcie zwiedzania budynku Biblioteki SUM można było zapoznać się z interesującą historią gmachu, a także zajrzeć w miejsca niedostępne na co dzień. Niektórzy zwiedzający stali się naszymi stałymi bywalcami, ponieważ już po raz kolejny korzystali z zorganizowanej przez nas wycieczki.

 

[Przesłano przez: Justyna Seiffert]
[Zdjęcia: Dorota Paruzel]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.