image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Baner
Zmiana rozmiaru tekstu:

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym posadowione są jednostki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:  III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii; Katedra Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii z Oddziałem Klinicznym Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej; Oddział Kliniczny Kardiologii;  Katedra i Oddział Kliniczny Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej; Oddział Kliniczny Kardioanestezji i Intensywnej Terapii; Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych - znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii szpitali kardiochirurgicznych i kardiologicznych tygodnika "Wprost”. 

„Zajęliśmy to zaszczytne miejsce dzięki ciężkiej, wymagającej, ofiarnej pracy wszystkich. Gdyby nie Zespół, który razem tworzymy, na wszystkich szczeblach, ten sukces nie byłby możliwy” – mówi kierownik  Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,  Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca - prof. dr hab. n. med. Marian Zembala.

Drugim najlepszym szpitalem kardiochirurgicznym uznano SPSK nr 7 SUM Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. L. Gieca. Szpital uzyskał też I miejsce w angioplastyce w ostrych zespołach wieńcowych, I miejsce w implantacji stymulatorów serca i III miejsce w kardiologii Inwazyjnej.

Z kolei Śląskie Centrum Chorób Serca jest na I miejscu w kategorii wykonanych przeszczepów, angioplastyce, kardiologii inwazyjnej i implantacji kardiowerterów-defibrylatorów.

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.