Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Biblioteka Główna SUM

Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach serdecznie zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się dnia 20 maja 2017 r. Atrakcje przygotowane przez Bibliotekę rozpoczną się o godzinie 17.00, a zakończą o 1.00. Wydarzenia te będą częścią ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie wiedzy o historii.

Biblioteka Główna SUM mieści się w zabytkowym budynku, którego architektura i interesująca przeszłość warte są bliższego poznania. W 1900 r. Hugo Grünfeld, katowicki architekt i budowniczy, wybudował tu swoją rodzinną willę. W późniejszych latach gmach pełnił funkcje biurowe, będąc siedzibą różnych banków, czego efektem są liczne przeróbki i adaptacje wnętrza. Najciekawszym miejscem jest zachowany do naszych czasów sejf z oryginalnymi pancernymi drzwiami i posadzką. Od 2001 r. budynek należy do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Program Nocy Muzeów w Bibliotece obejmie między innymi zwiedzanie budynku z przewodnikiem-bibliotekarzem, które co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowanie. Pracownicy naukowi SUM w ramach cyklu wykładów zaprezentują interesujące tematy związane ze zdrowiem. Wystawy przygotowane przez Bibliotekę, przy współpracy ze środowiskiem akademickim, przybliżą tematykę wzornictwa w przemyśle farmaceutycznym, udziału lekarzy w  pomocy rannym górnikom kopalni „Wujek” w 1981 r., jak również społecznej/obywatelskiej działalności służby zdrowia. Ponownie będzie można „rozebrać człowieka do kości”, czyli zapoznać się z interaktywnym trójwymiarowym atlasem anatomii człowieka Visible Body.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych uczestników. Będą mogli spróbować zdobyć odznakę "Tropiciel bibliotecznych tajemnic", wykonać prace plastyczne pod okiem animatora-bibliotekarza czy wziąć udział w rozgrywkach gier planszowych.

W okolicach północy posłuchamy koncertu gitarowo-wokalnego oraz pozwolimy poddać się gusłom i czarom odprawianym przez wiejskie szeptuchy, zielarki, zaklinaczy…

Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenie. Szczegółowy program dostępny pod adresem:
http://biblioteka.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=516:noc-muzeow-2017&catid=78&Itemid=841&lang=pl

Biblioteka SUM

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.