Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 21 kwietnia br. odbyło się w Centrum Konferencyjnym  przy ul. Mickiewicza 29 w Katowicach II Międzynarodowe Sympozjum Traumatologiczne, które tym razem poświęciliśmy „Urazom kończyny górnej – od A do Z”.

Organizatorem merytorycznym była Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronat nad tym istotnym wydarzeniem objęli: Wojewoda Śląski - Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego - Wojciech Saługa, Prezydent Miasta Katowice - Marcin Krupa, Rektor SUM – prof. Przemysław Jałowiecki, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach - Jacek Kozakiewicz oraz Dyrektor SPSK nr 7 SUM Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. L. Gieca - Klaudia Rogowska. Do udziału w Spotkaniu zaprosiliśmy wybitne autorytety w tej dziedzinie, m.in. profesorów: Sergeya Vasilievicha Sergeeva z Moskwy, Goetza Roedera z Ulm, Wojciecha Marczyńskiego i Stanisława Pomianowskiego z Warszawy, Jana Blachę z Lublina, Mariusza Bonczara z Krakowa, Leszka Romanowskiego z Poznania i Sławomira Snelę z Rzeszowa. Wielu wykładowców z czołowych ośrodków ortopedyczno-urazowych w kraju, w tym 7 asystentów z GCM-SUM, przedstawiło swoje doświadczenia, dokonania i wyniki leczenia urazów obręczy barkowej, stawu łociowego i ręki, często z zastosowaniem nowatorskich i niekonwencjonalnych metod. Rzeczowe i konstruktywne dyskusje po każdej z Sesji wykazały jak ważne są to problemy i jak bardzo potrzebna była możliwość stworzenia takiego forum wymiany poglądów. Szczególnie cieszy duża frekwencja oraz uczestnictwo ordynatorów wielu oddziałów, nie tylko województwa śląskiego, ale i całej Polski, młodych lekarzy różnych specjalności, studentów i pielęgniarek. Pamiętaliśmy także o zaproszeniu naszych Seniorów, m.in. dr Franciszka Chmielaka, Zbigniewa Kalamata, Marka Łagodzińskiego, Wiesława Maronia, Adama Materny, Jerzego Nowickiego, Adama Śliwińskiego i Henryka Wojtaszka. Wydarzeniu towarzyszyła bardzo miła i życzliwa atmosfera, a międzypokoleniowy charakter obrad z pewnością przyczyni się do wypracowania i ujednolicenia standardów postępowania operacyjnego, zgodnie z najnowszymi wytycznymi światowymi oraz własnymi zasobami wiedzy tematycznej.

Z poważaniem
Prof. dr hab. n. med. Damian Kusz
Koordynator Merytoryczn


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.