Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Aula

W dniu 1 kwietnia 2017 w Auli im. Prof. Zahorskiego Katowicach-Ligocie odbyła się III Konferencja Terapeutów Manualnych pracujących wg standardów IFOMPT. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Anatomii Katedry Nauk Podstawowych Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Neurofizjologiczno-Ortopedycznych Terapeutów Manualnych Polska. Jej celem szerzenie fachowej wiedzy dotyczącej terapii manualnej.

W wydarzeniu brało udział ponad 200 osób z całej Polski zainteresowanych zagadnieniami terapii manualnej. Wykładowcami były osoby, które na co dzień pracują według międzynarodowych standardów w terapii manualnej oraz uczestniczą w szkoleniu przyszłych terapeutów. Tematyka konferencji była bardzo szeroka i poruszała istotne zagadnieniami z jakimi spotykają się w gabinetach fizjoterapeuci i terapeuci manualni: od anatomicznych podstaw dysfunkcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa, po terapię nietrzymania moczu czy terapię manualną w dysfunkcjach stawu skroniowo-żuchwowego. 

Konferencję prowadzili: dr n. med. Wirginia Likus oraz mgr Michał Szlęzak, pracownicy Zakładu Anatomii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, który prowadzi zajęcia z anatomii dla studentów kierunku fizjoterapia.

Duże zainteresowanie Konferencją potwierdza potrzebę kontynuacji takich spotkań w przyszłości.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.