Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Delegacja z Chin

W dniu 02.03.2017 Centrum Transferu Technologii SUM odwiedziła delegacja naukowców z największego szpitala okulistycznego w Chinach- Hebei Eye Hospital.

Jest to ośrodek badawczo-rozwojowy stowarzyszony z Uniwersytetem Medycznym Hebei. Delegacji przewodniczył Prezydent Instytutu Prof. Minglian Zhang oraz Wiceprezydent  YaoChao Wu, a także dr Mengmeng Wang. Ze strony Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w spotkaniu udział wzięli Prof. Edward Wylęgała, Pełnomocnik Rektora ds. programów rozwojowych i innowacji, mgr inż. Barbara Jarzębska - Dyrektor CTT oraz mgr Patrycja Obłój, Specjalista CTT.

W tracie spotkania omówiono zaangażowanie SUM w naukowy projekt ERICENA realizowany we współpracy z Chińską Republiką Ludową, w którym SUM pełni rolę partnera stowarzyszonego. Nakreślono także tematykę nowego polsko-chińskiego konkursu zaplanowanego na początek kwietnia br., który będzie finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) po stronie polskiej i Ministerstwo Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej (MOST) po stronie chińskiej. Ustalono, że po ogłoszeniu konkursu i ustaleniu szczegółów współpracy, zespół badawczy z SUM pod kierownictwem Prof. Edwarda Wylęgały będzie aplikował wraz z chińskim zespołem z Hebei Eye Hospital do pierwszego konkursu na wspólne polsko-chińskie projekty badawczo-rozwojowe.

20170313 wizyta 2

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.