Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
plakat

Katedra Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierowana przez prof. dr hab. n. med. Joannę Lewin-Kowalik zaprasza do udziału w akcji "Pokonaj niewidzialną jaskrę" organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.

W dniu 15 marca 2017 roku w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach można będzie pogłębić swoją wiedzę na temat tej podstępnej choroby,jak również poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu w kierunku jaskry. Do akcji włączyło się również kilka gabinetów okulistycznych w Katowicach, Cieszynie oraz Lędzinach.
O godzinie 13.00 w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej odbędzie się otwarty wykład pana dr hab. n. med. Sławomira Tepera - "Jaskra niewidzialna choroba wzroku", na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
W godzinach popołudniowych natomiast w ramach "Dnia otwartych gabinetów" możliwe będzie uzyskanie konsultacji lekarza okulisty wraz z badaniem przesiewowym w kierunku jaskry.
Jeśli ktoś z Twoich krewnych choruje na jaskrę, jeśli chorujesz na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe lub miałeś epizod podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza - wykryj jaskrę, ocal wzrok!

 

Punkty, w których można poddać się przesiewowemu badaniu okulistycznemu:

  • KATOWICE,UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE IM. PROF. K. GIBIŃSKIEGO SUM - KLINIKA OKULISTYKI, UL. CEGLANA 35
  • KATOWICE-LIGOTA, CENTRUM DYDAKTYKI I SYMULACJI MEDYCZNEJ SUM, UL. MEDYKÓW 8B
  • KATOWICE, OPTIMED, UL. ARMII KRAJOWEJ 65
  • CIESZYN, CENTRUM MEDYCZNE BESKIMED, UL. BIELSKA 8
  • LĘDZINY, VISION-MED, UL. POKOJU 92/2

Szczegółowe informacje oraz zapisy na badanie:
Katedra Fizjologii
32 25 25 087
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szacuje się, że około 70 milionów osób na świecie cierpi z powodu jaskry.
Rocznie przybywa około 7,5 mln nowych zachorowań, a całkowita liczba chorych na jaskrę może osiągnąć 76 milionów w 2020 i nawet 112 milionów w 2040 roku.
W Polsce problem jaskry szacunkowo dotyczy około 700 tysięcy osób, z czego przypuszcza się, że nawet połowa nie wie o swojej chorobie.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.