Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

Creditreform - założona w 1879 r. jedna z najstarszych i największych w Europie organizacji zajmujących się gromadzeniem, analizą oraz dostarczaniem informacji o moralności płatniczej firm, dokonała oceny 100 najbardziej wiarygodnych firm w 2016 roku.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął w tegorocznym rankingu wiarygodności drugie miejsce ustępując jedynie Uniwersytetowi Wrocławskiemu.

Ranking wiarygodności firm powstaje w oparciu o Indeks Zdolności Płatniczej Creditreform i obejmuje firmy z całej Polski. Jego celem  jest wspieranie wybranych przedsiębiorstw w budowie pozytywnej reputacji na rynku względem innych podmiotów gospodarczych.

Uczestnicy rankingu mogą posługiwać się Certyfikatem Wiarygodności Firm.

Na liście stu najbardziej wiarygodnych firm, oprócz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, znalazły się cztery uczelnie medyczne:  Gdański Uniwersytet Medyczny (34. miejsce), Warszawski Uniwersytet Medyczny (60. miejsce), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (61.pozycja) oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie (98. miejsce).

Wśród śląskich uczelni, poza SUM, na liście są jeszcze: Politechnika Śląska na miejscu 24. oraz Politechnika Częstochowska (miejsce 89.).

Indeks Zdolności Płatniczej Creditreform informuje o skali ryzyka w kontaktach handlowych z ocenianą firmą. Metoda obliczania Indeksu została stworzona przez Creditreform przy współpracy ze specjalistami z zakresu finansów i ekonomii przedsiębiorstw. Indeks Zdolności Płatniczej podawany przez Creditreform obliczany jest z kombinacji kilkunastu cech podawanych w raporcie o wiarygodności płatniczej, a także na podstawie wartości porównawczych pochodzących z analizy branżowej.

www.creditreform.pl

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.