Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Wręczenie odznaczenia

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dn. 16 grudnia 2016 r., dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg z Katedry i Zakładu Patomorfologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM w Katowicach został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi - za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej. Odznaczenie ustanowione w 1923 r., nadawane jest osobom, które zasłużyły się  dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków. 

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg od 2000 r. zajmuje się szkoleniem psów ratowniczych współpracując z wieloma ośrodkami w Polsce i za granicą.  Wyszkolił cztery psy w bardzo trudnej specjalności psów zwłokowych. Aktualnie jest przewodnikiem dwóch wyszkolonych psów: labradora i  golden retrievera. 

Na akcji

 

Jako strażak i lekarz od wielu lat bierze udział w wielu akcjach poszukiwawczych i ratowniczych, które kończą się odnalezieniem osób lub wykluczeniem ich obecności na przeszukiwanym terenie.

Angażuje się w akcje charytatywne, jest aktywny społecznie w szkołach i przedszkolach, szkoląc dzieci w udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Jest wieloletnim wolontariuszem MOPS, gdzie udziela pomocy, także rzeczowej, dzieciom z rodzin ubogich lub patologicznych.  Efektem spotkań z dziećmi jest przekazywanie informacji o działalności lekarzy, straży pożarnych, specyfice poszukiwań z psami, ratownictwie poszukiwawczym  oraz kreowanie pozytywnych zachowań i empatii u dzieci i młodzieży.  Za pomoc dzieciom został wielokrotnie nagrodzony statuetką „Złoty Laur Wolontariatu”. 

 

Wspólne zdjęcie

Gratulujemy!

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.