Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dyplom

W styczniu br. Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach drugi raz z rzędu zostało wyróżnione w konkursie StRuNa w kategorii Koło Naukowe roku 2016. Spośród kilkuset zgłoszeń przesłanych do szóstej edycji konkursu, jury wybrało 50, które zakwalifikowały się do drugiej tury, następnie spośród nich wyłoniono 18 podmiotów, które znalazły się w ścisłym finale. Finał ten odbył się 27 stycznia 2016 r. Główne nagrody oraz wyróżnienia w pięciu kategoriach wręczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach powstało w 2007 roku. Założycielem i opiekunem SKN jest dr hab. Piotr Czekaj, prof. SUM, Kierownik Zakładu Cytofizjologii Katedry Histologii i Embriologii. Aktualnie Przewodniczącym SKN jest Marcin Michalik, student IV roku Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach. Działalność SKN koncentruje się wokół dwóch tematów wiodących:

 I. Charakterystyka komórek macierzystych izolowanych z owodni ludzkiej.

II. Ocena ekspresji enzymów uczestniczących w metabolizmie leków oraz transporterów leków.

W bieżącym roku akademickim SKN przy Katedrze Histologii i Embriologii uzyskało najlepszą lokatę w rankingu kół naukowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za lata 2015/2016, a w roku ubiegłym uzyskało najlepszą lokatę w rankingu kół naukowych Wydziału Lekarskiego w Katowicach i II miejsce w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (za lata 2013/14) oraz wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe roku 2015 w ogólnopolskim konkursie StRuNa.

Gratulujemy!    


 [Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.