Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo projektu

1 listopada 2016 r. rozpoczął się projekt „Educational Network in Ocular Drug Delivery and Therapeutics – OcuTher” realizowany w ramach działań Marii Skłodowskiej-Curie INNOVATIVE TRAINING NETWORKS (ITN) programu HORYZONT 2020.

W projekcie OcuTher, koordynowanym przez Finlandię, uczestniczy 9 instytucji z pięciu krajów europejskich oraz dodatkowo 10 partnerów, wśród których jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Kierownikiem merytorycznym projektu w SUM jest prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Kierownik Katedry i Zakładu Fizjologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach.

Sieć OcuTher oferuje wspólny i komplementarny program szkoleniowy oparty o indywidualne projekty badawcze, które będą realizowane przez początkujących naukowców, przyjmowanych na staże w poszczególnych instytucjach. Głównym celem projektu OcuTher będzie wspieranie rozwoju terapii oka oraz edukacja i szkolenie doktorantów, którzy uzyskają wysokie kwalifikacje w tej dziedzinie.

Oferta staży zagranicznych dla 15 młodych naukowców znajduje się na stronie projektu w zakładce Vacancies: www.ocuther.eu/en/vacancies. Nabór wniosków aplikacyjnych został przedłużony do 5 lutego 2017 r.

 

[Przesłano przez: Patrycja Obłój]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.