Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

12 stycznia dziewięć znakomitych drużyn zmierzyło swoje siły na polu symulacji medycznej, uczestnicząc w eliminacjach do V Zawodów Symulacyjnych SUM Wars 2017.

Współpraca w zespole i szeroka wiedza medyczna studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pozwoliły sprostać wyzwaniu, jakim był udział w symulowanym scenariuszu klinicznym z użyciem nowoczesnych symulatorów i aparatury medycznej. Jak co roku, i tym razem nie zabrakło efektów specjalnych dla wzmocnienia realizmu sytuacji, w której każda minuta była cenna dla ratowania życia.

Eliminacje pozwoliły wyłonić pięć najlepszych zespołów, które będą miały okazję przygotowywać się do finałów w ramach Koła Naukowego Symulacji Medycznej pod opieką lek. Radosława Marciniaka. Do udziału w zawodach zakwalifikowały się drużyny:
- Barbary Kucharskiej (VI rok WLK w Katowicach) – 78 pkt,
- Dawida Marciniaka (VI rok WLZ w Zabrzu) – 60 pkt,
- Anny Faby (VI rok WLK w Katowicach) – 60 pkt,
- Radosława Antoniaka (VI rok WLK w Katowicach) – 55 pkt,
- Julii Gonciarz (VI rok WLK w Katowicach) – 48 pkt.

Finał Zawodów rozpocznie się 16 marca o godzinie 15:30. Drużyna, która zajmie I   miejsce będzie reprezentowała SUM w Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej, organizowanych przez naszą Uczelnię w dniach 18-19 maja 2017, tym samym zyskując szansę na zwycięstwo i udział w Ogólnoświatowych Zawodach „Sim Challenge 2017” w Paryżu.

 

Miejsce finału
Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM, Katowice - Ligota, ul. Medyków 8b

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biurem symulacji
tel: 32 208 88 83, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Załączniki

Regulamin zawodów
Film z eliminacji do SUM Wars 2017

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.