Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

15-16 października 2016 roku na terenie Uniwersyteckiego Centrum  Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Ceglanej 35 w Katowicach odbyła się akcja „Różowa wstążka – badam się, więc jestem” poświęcona profilaktyce i leczeniu raka piersi i  raka szyjki macicy.

Wydarzenie to było wspólnym przedsięwzięciem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

W sobotę, 15 października 2016 o godz. 18.30 zorganizowano „Różowy Bieg” będący wyrazem solidarności z kobietami zmagającymi się z rakiem piersi, w którym wzięło udział ok. stu biegaczy.

W niedzielę 16 października, o godzinie 10.00 odbył się  niezwykły pokaz chust w różnych wzorach i kolorach - uszytych specjalnie dla pacjentek oddziałów radioterapii i onkologii klinicznej - z udziałem znanych osób ze świata mediów, teatru i filmu.

Po pokazie rozpoczęła się akcja profilaktyczna, podczas której wszyscy chętni mogli skorzystać z porad specjalistów m.in.: lekarza onkologa, chirurga, radioterapeuty, ginekologa, seksuologa, położnej, fizjoterapeuty oraz psychologa i dietetyka. Można było również wykonać badania diagnostyczne w kierunku wykrycia nowotworu piersi po uprzedniej konsultacji lekarskiej i zgodnie z medycznymi wskazaniami oraz skonsultować się z brafitterką i perukarką.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.